APLIKACJE TO DZIŚ NIE TYLKO GADŻET

Według branżowych raportów to coraz bardziej istotne marketingowe narzędzie, znajdujące sens zarówno w przypadku zastosowań wizerunkowych, jak i sprzedażowych.

 

Według badania Digital Impact Survey 2014, aż 90% respondentów oczekuje obecności aplikacji mobilnej marki czy produktu, bez względu na to, czy z jej pomocą zdecydują się dokonać zakupu.

 

Aplikacja staje się drogą dotarcia nie tylko do tzw. Millenialsów, czyli najmłodszego pokolenia, otwartego na technologiczne nowinki, ale do wszystkich tych, którzy za pomocą urządzeń mobilnych decydują się na wybór konkretnego produktu lub usługi.
W grudniu 2013 liczbę użytkowanych w Polsce smarfonów szacowano na 13 milionów urządzeń.

Według badania Digital Impact Survey 2014, aż 90% respondentów oczekuje obecności aplikacji mobilnej marki czy produktu.
SKUTECZNE NARZĘDZIE

Aplikacja dla Twojego biznesu to szansa na realne zwiększenie zysków czy dotarcie do zupełnie nowych grup odbiorców. Istotnym jest jednak, aby wprowadzone rozwiązania, były odpowiedzą na konkretną potrzebę – Twoją lub Twoich klientów czy partnerów.

 

W Grumpy Studio tworzymy personalizowane aplikacje, dla systemów IOS I Android – dwóch najbardziej popularnych środowisk.
Wspólnie z Tobą pracujemy na scenariuszem appki, budujemy pełny story board, który następnie – wdrażamy w życie.

 

Rosnące znaczenie aplikacji to szansa nie tylko dla wielkich graczy takich jak chociażby Allegro, ale także dla niewielkich, lokalnych przedsięwzięć, dla których wdrożenie rozwiązań mobilnych może być istotnym narzędziem promocyjnym I sprzedażowym.

Specyfikacja

Podczas spotkania określamy jakie cechy i funkcjonalności ma posiadać aplikacja. Jest ona w końcu Twoim narzędziem, które by być skutecznym, musi być odpowiedzią na realną potrzebę, którą wspólnie definiujemy. Stworzenie szczegółowej i kompletnej specyfikacji to pierwszy krok do sukcesu.

Programowanie

Etap wdrożeniowy. W swojej pracy korzystamy głównie z narzędzi Xamarin, która pozwala nam przyśpieszyć proces powstawania oprogramowania i jednocześnie – ograniczyć koszty. Dzięki stosowanej technologii równocześnie budujemy aplikacje dla systemów Android oraz iOS.

Projekt

Etap drugi, czyli szkice i projekty. To one stają się przeniesieniem scenariusza, który wspólnie stworzyliśmy. Dopracowanie UI & UX to podstawa sukcesu Twojej appki. Otrzymujesz od nas pierwsze drafty, a my pracujemy do momentu, w którym powiesz, że to dokładnie to, o co Ci chodziło.

Testy

Dokładne przetestowanie aplikacji oraz znalezienie wszystkich błędów jest kluczowym elementem, kończącym naszą wspólną pracę. Nie traktuj tego etapu jako dodatek czy kaprys. Chyba nie chcesz, aby pierwszymi testerami stali się Twoi klienci, hm?